Jak uniknąć zmarszczek?
Ogólnie

Jak uniknąć zmarszczek?

Advertisement

Wczesne pojawianie się zmarszczek może być w znacznym stopniu spowodowane czynnikami genetycznymi. Dlatego też warto dużo wcześniej o tym pomyśleć oraz podjąć odpowiednie kroki. Można skutecznie zapobiec powstawianiu zmarszczek na przykład poprzez odpowiednie masaże twarzy, dietę oraz uzupełnianie kolagenu poprzez stosowanie adekwatnych kosmetyków. Zmarszczki są skutkiem ubocznym procesu starzenia się skóry. Traci ona elastyczność, co jest spowodowane przede wszystkim zanikiem bądź ubytkiem włókien w skórze właściwej. To właśnie one odpowiadają za jej elastyczność. Istnieją również inne powody bardzo wczesnego starzenia się skóry. Do najważniejszych z nich będą należały przede wszystkim:

1. promieniowanie UV, zwłaszcza przy nadmiernej ekspozycji ciała w czasie opalania na słońcu bądź też przy sztucznym naświetleniu w solarium, co nadmiernie wysusza skórę;

2. palenie papierosów, które niekorzystnie wpływa na skórę, zanieczyszcza ją oraz niszczy włókna;

3. nieodpowiednia dieta lub nadmierne odchudzanie, co również ma duży wpływ na zmiany skórne; może również powodować nadmierny spadek hormonów;

4. zanieczyszczenia w powietrzu, klimatyzacja;

5. zbyt duża mimika twarzy, częste śmianie się;

6. stres, z którym niewątpliwie trzeba walczyć, nie tylko żeby utrzymać odpowiednią kondycję skóry;

7. używanie alkoholu oraz narkotyków, które mają silne działanie wyniszczające organizm oraz pozbawiają go cennych witamin oraz minerałów.

Co można zrobić, żeby pozbyć się zmarszczek lub zniwelować ryzyko ich wystąpienia?

Ogólnie wiadomo, że zawsze jest łatwiej zapobiegać pewnym zjawiskom, niż później je leczyć. Aby zniwelować ryzyko wystąpienia zmarszczek już w młodym wieku, warto zadbać o skórę odpowiednio wcześniej. Sposobów na uniknięcie wystąpienia zmarszczek jest bardzo dużo, zaczynając od domowych sposobów, a kończąc na zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Warto jednak pamiętać oraz stosować kilka bardzo ważnych zasad. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

1. unikanie nadmiernej ekspozycji na promienie UV, zarówno te naturalne, jak i sztuczne;

2. noszenie odpowiednich okularów przeciwsłonecznych, co będzie chronić skórę wokół oczu;

3. używanie kremów z odpowiednimi filtrami;

4. regularne masowanie skóry twarzy przez kilka minut dziennie;

5. picie dużej ilości płynów;

6. odpowiednia dieta oraz prowadzenie aktywnego trybu życia;

7. unikanie palenia papierosów;

8. unikanie używania alkoholu oraz narkotyków.

Co istotne trzeba również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry na twarzy. Trzeba zapewniać jej prawidłowy poziom nawilżenia, nakładać odpowiednie kremy,, które zapewnią warstwę ochronną na przykład przed warunkami atmosferycznymi i zapewni odpowiednie zatrzymanie wody przez płaszcz z kremu.  Trzeba również pamiętać o stosowaniu odpowiedniej diety, która będzie bogata w witaminy, przede wszystkim takie jak A, B, C oraz E, które mają wpływ na produkcję kolagenu oraz utrzymanie zdrowia skóry oraz gospodarki hormonalnej organizmu.

Artykuł przygotowany przez Studio Indygo – o zmarszczkach wiemy wszystko.

Post Comment