Jak wybrać odpowiednie meble wypoczynkowe?
Ogólnie

Jak wybrać odpowiednie meble wypoczynkowe?

Advertisement

Gdy nadchodzi czas na urządzenie salonu czy też pokoju dziennego z jadalnią, cała nasza uwaga koncentrowana jest na meblach wypoczynkowych. Z pewnością stanowią one najważniejszy element tego miejsca i to właśnie na nich będzie toczyć się życie.

Nie jest istotne czy posiadamy dzieci i skupiamy się przede wszystkim na praktycznych aspektach czy też szukamy mebli, które mają być nie tylko wygodne ale i piękne. Musimy upewnić się, jakie cechy są dla nas ważne oraz czy dane meble wypoczynkowe wszystkie te cechy posiadają. Zatem jakie kryteria warto wziąć pod uwagę?

Jaki układ będzie najbardziej odpowiedni?

Salon kojarzy nam się z dużym i przestronnym pokojem, w którym często przyjmujemy też gości. Tymczasem pokój pełniący funkcję salonu wcale nie musi być taki ogromny. Liczy się aranżacja i pomysł. Jeżeli dysponujemy małym wnętrzem, musimy zrezygnować z kompletu dwóch sof i fotela czy też dużej sofy z fotelami. Musimy zdecydować, co jest dla nas najważniejsze. Do małych przestrzeni najbardziej polecane są wąskie i dość proste w kształcie kanapy. Możemy zdecydować się na jeden fotel, który będzie można łatwo przestawić lub też wybrać kanapę z szezlongiem. Upewnijmy się, że kanapa nie jest za duża w stosunku do pokoju i nie wygląda w nim komicznie.

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami sporego pokoju dziennego, mamy tak naprawdę nieskończoną ilość możliwości wyboru mebli wypoczynkowych. Warto zdecydować się na jedną główną sofę i dobrać do niej fotele. Jeden może zostać umiejscowiony w pobliżu kominka i stworzyć przytulny kąt czytelniczy. W razie potrzeby możemy je także swobodnie przestawić, tak aby rozmówcy w większym gronie mogli siebie widzieć. Podobnie będzie, jeśli chcemy wszyscy razem obejrzeć film lub mecz.

Kolor ma znaczenie

Kolejną rzeczą jaką należy wziąć pod uwagę jest to jaki kolor mają mieć nasze meble wypoczynkowe. Jest to ważna kwestia, ponieważ meble będą towarzyszyć nam w takim stanie przez kolejne lata, tak więc kolor nie może być chwilową modą, słabością, która znudzi nam się po kilku miesiącach. Warto postawić na bezpieczne rozwiązania, neutralne barwy. Będą nim np. brąz, granat, szarości i beże. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę także łatwość zmiany aranżacji do różnych dodatków jak np. świąteczne i wielkanocne tekstylia czy po prostu zmianę poduszek, zasłon czy dywanu. Wzory nie powinny być zbyt duże, jako że to właśnie one najczęściej przestają nam się podobać.

Dodatkowe funkcje

Wbrew pozorom, meble wypoczynkowe powinny spełniać wiele innych funkcji. Warto wybrać sofę, która posiada funkcję spania. Sofa rozkładana przyda się podczas odwiedzin gości lub w innych przypadkach. Podobnie będzie z ewentualnym schowkiem na pościele czy koc. Takie funkcje mogą nam się wydawać niepotrzebne obecnie, jednak po czasie możemy docenić ich istnienie.

Moda a meble wypoczynkowe

Często zdajemy się ulegać obecnym trendom. Powinniśmy się tego wystrzegać lub ograniczyć do minimum w przypadku kupna mebli wypoczynkowych. Warto wybierać klasyczne i ponadczasowe modele i wzory. Salony meblowe Warszawa oferują ogromną ilość mebli nie tylko wypoczynkowych i warto je odwiedzić szukając inspiracji.

Post Comment