Tenis ziemny to królewski sport
O sporcie i zdrowiu

Tenis ziemny to królewski sport

Advertisement

Starożytni Grecy przywiązywali ogromną wagę do sprawności fizycznej, dbali o dobrą kondycję zarówno ciała jak i umysłu. To oni zapoczątkowali ideę igrzysk sportowych i stworzyli zasady wielu dyscyplin sportowych. Jednakże tenis ziemny – dziś uważany za sport bardzo prestiżowy – ma swoje początki dopiero w średniowieczu – epoce, która swą filozofię podporządkowała niemalże całkowicie Bogu!
Nie mniej jednak to właśnie średniowieczni mnisi, umilając sobie czas, odbijali piłkę dłonią, dając początek tenisowi ziemnemu. Rozrywka ta szybko zyskała popularność i już w XVI za sprawą królów francuskich i angielskich, którzy okazali się prawdziwymi miłośnikami tej dyscypliny, zyskała wyjątkową pozycję i wręcz królewską rangę. Wówczas też powstały pierwsze prototypy rakiet, ale ciągle grano drewnianą piłeczką!
Erę nowoczesnego tenisa ziemnego datuje się na schyłek XIX wieku, ale cięgle był to sport zarezerwowany dla arystokracji. Dopiero dwudziestowieczny uniwersalizm światopoglądowy otworzył korty tenisowe dla wszystkich i dziś można mówić o prawdziwym renesansie tej dyscypliny sportowej.

Rakieta dla każdego

Popularność tenisa ziemnego wiąże się niewątpliwie z jego atrakcyjnością. Białe stroje, masywna, ale elegancka rakieta, zielona piłka, opaski na czole i na nadgarstku, solidne buty na szerokiej podeszwie to atrybuty każdego szanującego się tenisisty bez względu na to, czy trenuje profesjonalnie czy dopiero rozpoczął swoją przygodę na korcie. W obu przypadkach gracze wytwarzają wokół siebie niepowtarzalną aurę wyjątkowości, dostojności, szlachetności i siły! Być może w tej właśnie aurze tkwi tajemnica rosnącego z roku na rok zainteresowania tą dziedziną sportową.
Powodzenie to ma naturalne konsekwencje na rynku dystrybucji artykułów sportowych. Otóż akcesoria niezbędne do gry w tenisa ziemnego firmowane są przez renomowanych producentów. Wystarczy wymienić chociażby marki Wilson, Addidas, markARTUR, Proyasport, Kirschbaum czy La Rete, aby zrozumieć, że inwestycja w tenis ziemny jest branżą opłacalną. Ten trend jest zauważalny także w każdym sklepie sportowym. Trudno bowiem dziś wyobrazić sobie dobrze prosperujący sklep bez akcesoriów do gry w tenisa stołowego albo miasto, w którym sklepu tenisowego nie ma.

Ze sklepu prosto na kort

Co przynosi korzyści producentom, powinno naturalnie być dobrym rozwiązaniem także dla klientów. Otóż każdy, kto uprawia dziś tenis ziemny albo właśnie postanowił rozpocząć treningi, nie powinien mieć problemów ze znalezieniem miejsca, gdzie zaopatrzy się w niezbędny sprzęt i ubrania oraz charakterystyczne dodatki.
Sklepy tenisowe stają się intratnym biznesem, dowodem czego może być wzrost ich liczby w większych miastach, ale przede wszystkim w Internecie. Dzięki temu wybór odpowiedniej rakiety, piłek, naciągu tenisowego, owijek tenisowych, a nawet stroju tenisowego i modnych akcesoriów jest o wiele łatwiejszy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Warto także w tym miejscu podkreślić, że atrakcyjność tych sklepów jest tym większa, im wyższe są kompetencje ekspedientów. Często są oni miłośnikami i znawcami tenisa i potrafią świetnie doradzić w kwestii zakupu właściwego sprzętu. To istotne, bo o ile wybierając ubrania i akcesoria typu opaski na czoło i nadgarstek, możemy polegać na własnym guście, to już przy wyborze rakiety, butów czy nawet piłek warto posłuchać rad profesjonalisty.


Znawca będzie wiedział, jakie znaczenie mają waga rakiety, jej balans, sztywność, wielkość główki, grubość ramy, czy stosunek strun dla konkretnego zawodnika. Doradzi, jakie parametry mogą być najwłaściwsze dla osoby, która swą przygodę z tenisem ziemnym dopiero zaczyna, aby nie przeciążyć nadgarstka, łokcia czy barku. Zwróci też na pewno uwagę na płeć, wagę i wiek zawodnika, bo również te aspekty okazują się ważne dla przy doborze właściwego sprzętu tenisowego.
Fachowe informacje uzyskane w sklepie tenisowym, na przykład dostępnym na stronie http://skleptenisowy24.pl/ mogą okazać się dla początkującego tenisisty bezcenne, bo zagwarantują mu komfort i bezpieczeństwo podczas treningu. Może nie zawiodą go od razu na Wielkiego Szlema ani na Australia Open, ale sprawią, że jego treningi będą przyjemne i rozpalą zamiłowanie do tej królewskiej gry.

One Comment

  1. Myślę, że od lata ruszę z treningami tenisa właśnie… Dzięki za artykuł, zachęcił mnie jeszcze bardziej! Pozdrawiam. 🙂

    Reply

Post Comment